středa 13. července 2016

Knihovnička :)

Nedávno jsme se stěhovali a samozřejmě se stěhovala i moje knihovna. Jak postupně přibývají nové knihy, chce to i nové úpravy v knihovně.
Ve starém bytě byla poskládaná trochu jinak, než jak jsem si ji upravila v novém a měli jsme ji v pokoji.
V současném bytečku se pro knihovnu našlo místo přímo naproti vchodovým dveřím, je první, co člověk vidí, když otevře dveře.


Rozdělená je částečně tématicky, částečně náhodně a až přibydou další knížky, busou v knihovně další úpravy,

Horní police patří knihám od Richelle Mead a Marianne Curley. Nemám zatím všechny, tak jsou doplněny o Serii Divergence a Lybyrint.


V další jsou upíři(opět zatím nekompletní) a série Hunger games. Nedávno jsem všechny 3 díly dostala od kamarádky. Dva díly Školy noci jsou poničené od andulky.


Třetí polička patří Rowlingové, Písni ledu a ohně(první díl má půjčený kamarádka, proto v knihovně momentálně chybí), a pár dalším knížkám, které budou přestěhované, a nahrazené zbývajícími díly Písně a Harryho.


Následuje mix knih z buxu, levných knih a serie Nadpozemská, kterou jsem dostala od přítele( zaujala mě v knihkupectví).


Další várka jsou především úlovky z levných knih. K některým mi chybí díly, které se docela špatně shánějí, musím je sehnat dřív, než nebudou k dostání. Už teď se shánějí špatně. Možná se mi některá z nich ani nebude líbit, ale koupit jsem si je chtěla, abych si je vůbec mohla přečíst, a některé lákají už jen samotnými obaly.


Poslední polička je namíchaná různými žánry, různými autory. Podrobnější popis bude v jednotlivých článcích v mé knihotéce, třeba v nich někdo najdete inspiraci na čtení.  Dvě řady knih, které se už nevešly do přední části knihovny jsou schované ve druhé a třetí poličce, i o nich se rozepíšu později.

Našli jste mezi knihami některé, které máte doma nebo které jste četli i vy? :)


9 komentářů:

 1. Krásná knihovnička! :)
  Hlavně polička Rowlingové a Písně ledu a ohně je super! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. děkuju :) už aby v Písni vyšly zbývající díly :)

   Vymazat
 2. Páni, tomu říkám sbírka dobrých knih! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. děkuju :) myslim si, že brzo přibyde nějaká další :) (nebo víc)

   Vymazat
 3. Ó ano Harry Potter tam nesmí chybět! :D
  Já mám zatím velice skromnou knihovničku, ale snažím se ji postupně rozšiřovat. :)


  Po ČR se chystáme do Bystřice nad Pernštejnem na sraz veteránů a tuším, že je někde poblíž westernové městečko. Tam jedeme 5-7.8 Zrovna mám 6. ty narozeniny.

  A pak se chystáme na další rallye Tatra veteran car clubu Kopřivnice na Bečvu. Tam budeme 7 dní, protože to vlastně moje rodina pořádá. A určitě se půjdeme podívat kolem do přírody. (Ty Beskydy atp.) :)
  Jinak jsme skoro pořád na Štramberku a v okolí. Tam to máme rádi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak předem přeju všechno nejlepší :)

   Vymazat
 4. Jéé :3 Ty máš první díl Krásní mrtví. Tuhle knížku sháním už přes dva roky a neúspěšně :( Nikde už jí nemají a mně to nehorázně štve, protože mám jinak všechny díly :(

  OdpovědětVymazat
 5. Jůů, pár knížek z tvé knihovničky mám doma :') Ale musím uznat, že tak velkou sbírku nemám... xD Třeba jednou...
  Nia, http://bookeers.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak se ti třeba časem taky rozroste :)

   Vymazat

Za komentáře děkuji, jsem ráda za každou vaši odezvu :)